Günlük Kiralık Daire | Esenyurt Apart Otel

Günlük kiralık daire nedir? Günlük kiralık daireler neden tercih edilir? Günlük kiralık daireler nerede var? Günlük kiralık dairelere giriş nasıl oluyor? Günlük kiralık daireler güvenli mi? Günlük kiralık dairelere girişte kimlik zorunlu mu? Günlük kiralık dairelerde yaş sınırı var mıdır? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabı yazımızda sizleri bekliyor.

Günlük Kiralık Daire Nedir?

Günlük kiralık daire, günü birlik kalmak için kullanılan, otellere alternatif ve daha uygun fiyatlı konaklama mekanlarıdır. Günlük kiralık daireler tutulurken daire ücreti verilir. Kişi başı ücret verilmez. Karı koca konaklama için otele gittiğinde kişi başı yüksek miktarda ödeme yaparken günlük kiralık dairede kaldıklarında sadece dairenin ücretini verirler.

Günlük Kiralık Daireler Neden Tercih Edilir?

Günlük kiralık dairelerin tercih sebebi ekonomik olmalarıdır. Yukarıda da açıklandığı üzere Dairede kalanlar kişi başı ücret vermez sadece dairenin ücretini verirler. Bununla beraber günlük kiralık dairede evinizde gibi hissedersiniz. Sadece stüdyo daireler olduğu gibi 1+1, 2+1 ve 3+1 günlük kiralık daire seçenekleri de mevcuttur. Bu dairelerde yatak odasının dışında salon mutfak banyo tuvalet de bulunur. Aileler rahatlıkla düşük fiyata burada kalabilirler.

Günlük kiralık daireler nerede var?

Günlük kiralık daireler hemen her bölgede vardır. Her şehirde bulunmaktadır. Özellikte İstanbul’da hem iş yoğunluğu hem de kalabalık nüfustan dolayı çok daha fazla bulunmaktadır. En büyük konaklama tesisleri Esenyurt’ta bulunmaktadır.

En çok bilinen günlük kiralık daireler şunlardır;

  • esenyurt günlük kiralık daireler
  • avcılar günlük kiralık daireler
  • beylikdüzü günlük kiralık daireler

Günlük kiralık daireler güvenli mi? Günlük kiralık dairelere girişte kimlik zorunlu mu?

Günlük kiralık dairelerin güvenliği tamamen konaklama firmasına bağlıdır. Yasal zorunluluklarını yerine getiren ergisini ödeyen firmalar elbette ki bu sorumluluklarını yerine getirmeyenlere göre daha güvenlidir. Sorumluluklarını yerine getirmeyen firmalar konaklama yapan misafirlerinin bir sorunla karşılaşması durumunda üstlerine düşen sorumlulukları da yerine getirmeyeceklerdir. Bu kapsamda özellikle kimlik bildirimi yapmayan günlük kiralık daireler tercih edilmemelidir.

2017 yılına kadar sadece otellerde kimlik bildirim sistemi bulunmaktaydı. Günlük kiralık dairelerde bu zorunluluk yoktu. Ancak bu firmalarda yaşanan sorunlar nedeniyle kimlik bildirimi zorunlu hale geldi. Kimlik bildirimi yapmayanlar, müşteri başına 30bin TL’ye varan cezalara maruz kaldılar. Şuan tüm günlük kiralık dairelerde kimlik bildirimi zorunludur. Gittiğiniz yerlerde eğer istenmiyorsa orada kalmayın.

Günlük kiralık dairelerde yaş sınırı var mıdır?

Günlük kiralık dairelere münferit gelen kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. 18 yaşını doldurmamış olanlar ancak aileleriyle birlikte ya da ailelerinin izniyle kalabilirler.

Günlük Kiralık Daire | Esenyurt Apart Otel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Call Now Button